Polska smakuje

Świąteczne smaki w Jedynce

Paulina Chylewska, Maciej Kurzajewski, zaproszeni do studia goście oraz widzowie Jedynki poczują smak zbliżających się świąt. TVP1 zaprasza na „Wielki Test o Żywności. Polska smakuje”. Emisja w poniedziałek 19 grudnia, o godz. 20.30.

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Jedynka zaprasza widzów na wyjątkowy program o polskiej, smakowitej żywności „Wielki Test o Żywności. Polska smakuje.” Goście w studiu będą rozwiązywać test, a także opowiadać o własnych, rodzinnych tradycjach kulinarnych. Uczestnicy testu oraz widzowie dowiedzą się m.in. z jakich składników robi się bigos albo co to jest suska sechlońska. Test rozwiązywać będą m.in.: Maria Rotkiel, Jacek Łęski, Enrico Buscema, Jerzy Engel, Kamila Lićwinko, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Marek Siudym, Tadeusz Chudecki, Dominika Ostałowska, Karol Strasburger oraz uczestnicy programu „Rolnik szuka żony”.

Dania wigilijne i świąteczne podczas programu przygotowywać będą znakomici kucharze: Ewa Olejniczak, Marcin Budynek i Grzegorz Łapanowski. Program poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski, a urozmaici go swoim występem Pectus.

Widzowie tradycyjnie będą rozwiązywać test on line na stronie www.interia.pl oraz w aplikacji WIELKI TEST TVP. Program powstaje we współpracy Telewizji Polskiej z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Reżyseruje go Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym jest Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP. Partnerem medialnym „Wielkiego Testu o Żywności” jest Interia, a patronami medialnymi RMF.FM oraz Super Express.

Partner medialny: Patron medialny: